Saabumine
Reisi alustasime kolmapäeval Helsingist ja umbes kell 11.00 kohaliku aja järgi maandusime Krabis. Sealne lennujaam on üsna tilluke. Enne passikontrolli tuleb ära täita kaks paberit: üks saabumise ja teine lahkumise kohta. Neid jagati kõigile juba lennukis. Lahkumise paber klammerdati morni piirivalvuri poolt passi, oma aega ootama.
Autorent
Meie kaaslaseks järgnevaks kaheks nädalaks sai heleroheline Nissan March, mille rentisime Europist.

Hotell
Klong Muang Inn mille leidsin booking.com kaudu, on lihtne ja tagasihoidlik hotell. Kõik oli puhas ja korras, inimesed väga sõbralikud. Hommikusöögi valik oli hea ja toas oli tasuta wifi. Külmkappi pandi iga päev ka 2 pudelit vett. Samuti on jalutuskäigu kaugusel Klong Muang Beach.
Hotelle leiab igasuguses hinnaklassis ja igasuguses kvaliteedis.
Hotelle leiab igasuguses hinnaklassis ja igasuguses kvaliteedis.
Esimene õhtu
Väga mõnus oli see, et temperatuur ei lange õhtu saabudes ja soojus jätkub. Kuna vaimustus oli suur, siis asusime kohe piirkonda avastama. Sõitsime Ao Nangi, kus mere ääres asub pikk promenaad. Ma ei ole tegelikult varem näinud tõusu ja mõõna. Meri hakkas õhtu saabudes vaikselt ranna poole tagasi liikuma. Üks mees korjas põlvekõrguses vees väikseid krabisid.

Vestlesime omanikuga elust ja olust. Sain teada, millist moskiitotõrjet poest osta. Tegelikult seal tol hetkel suurt putukate probleemi polnud. Esimene reis, kus ma ei ole ära söödud ja kupladega kaetud.
Raha ja esmatarbekaubad
Arveldamine käib suures osas sularahas. ATMid on igal pool ja enamasti mitu tükki kõrvuti. Samuti on palju väikeseid rahavahetus putkasid. ATMist raha välja võtmisel lisandub kohaliku panga poolt 200 bahti, see summa on fikseeritud ja välja võetava summa suurus seda ei mõjuta. Rahavahetusputkades vahetamine tuli tegelikult isegi kasulikum. Nädala alguses pidavat kurss parem olema turisti kasuks ja siis nädala lõpus halvenema. Paistis nii olevat ka. Kurss kõikus 1 eur – 38 bahti kuni 1 eur – 36 bahti.
SevenEleven ja FamilyMarket on toidupoed, mida samuti võib leida igalt poolt. Seal müüakse nii esmatarbekaupu kui toitu. Kui reisida minimaalse pagasiga, siis saab kohe peale saabumist näiteks hügieenitarbed endale soetada.
Kõik ostud muidugi ei pruugi alati täppi minna. Meie ostsime pakendatud mangot, mis tuli välja oli marineeritud. See oli kummaline. Meie jaoks harjumatu maitsega.
Teine päev
Esimene hommik Krabis algas 28 kraadise soojusega kell 9.40, kui oma american breakfasti nautisime. Plaan oli minna tagasi Ao Nangi, mida olime esimesel õhtul vaid pimedas näinud ja otsida üles see rand, mida söögikoha omanik oli soovitanud. Vaadanud kaardi pealt järele arvatava punkti, jõudsime selle abil kenasti parklasse, kust edasi tuli liikuda jala. Meie üllatuseks ei tahtnudki seal parkimist korraldav vormis mees mingit tasu. Parklast edasi viis puidust trepp üle mäe. Üles jõudes avanes kaunis vaade alla heleda liivaga rannale. Rajal kohtasime ka erinevas suuruses ja vanuses ahve, kes puude otsas ja käsipuu peal edasi-tagasi turnisid.
Novembris sajab veel aeg-ajalt vihma ja ilm on pilvisem. Samas ei ole see mingi probleem, kuna õhk on väga soe ja külm ei hakka. Omamoodi lahe elamus oli see, kui ujud ja samal ajal sajab. Sabinad möödusid suhteliselt ruttu. Soovitan kindlasti soetada veekindel kott, mida müüakse seal praktiliselt igal pool. Siis on eriti muretu, sest asjad jäävad kuivaks ja ilm ei takista ühtegi tegevust. Üldse tasub seal kaamerale ja telefonile mingit kaitset omada, sest isegi kui ei saja, siis igal pool on suhteliselt niiske ja pidevalt on võimalus mingil viisil märjaks saada.

Kolmas päev
Esimene uudis, mida sel hommikul lugesime oli seotud Pariisis toimunud rünnakutega. See kõik oli uskumatu ja kurb. Järgmiseks päevaks oli meil planeeritud sukeldumised Phuketilt, seega sõime rahulikult hommikust ja siis alustasime 3 tunnist sõitu Krabist Phuket Towni. Isegi kui tundub, et 170 km vahemaad peaks saama kiiremini sõita kui 3h, siis kokkuvõttes ikkagi ei olnud see kuidagi võimalik tänu teetöödele ja liiklusele. Ööbimiskoha olime võtnud kesklinna. Kõik vajalik oli olemas, kuid veidi väsinud ja kulunud. Kuna lähtusime valikul sellest, et oleks konditsioneer, parkimisvõimalus ja hea hind, siis selle täitis antud koht täiesti ära.
Phuketis asub selle regiooni kõige suurem Buddha ja seda me siis Taneli soovitusel ka vaatama läksime. Big Buddha oli oma nime vääriline. Heledatest kividest kuju kõrgub mäeotsas ja on nähtav ka eemalt merelt. Nii Big Buddha juures kui templites kehtivad riietusele mõningad nõuded. Nappides riietes ja dekolteega ei tohiks siseneda. Paljaste õlgade või säärtega inimestele anti sissepääsu juures rätikud, millega ennast kinni katta. Mäest alla hakkasime liikuma juba hämaras, päike loojub kiiresti ja peale seda valitseb pimedus.
Tähelepanekud
Temperatuur ei kõigu seal eriti. Õhtul on lihtsam veidi hingata, kuid soe on endiselt. Samuti ei kõigu temperatuur väga palju terve aasta mõistes. Sajab septembris, oktoobris ja veidi ka novembris. See november oli kohalike sõnul isegi soojem kui tavaliselt. Meie viibimise ajal kõikus temperatuur 26st 30ne kraadini.
Teistmoodi on seal ka lauakombed. Nuga ei ole söögiriist ja seda lauda ei tooda. Süüakse lusika ja kahvliga. Kahvel asendab nuga ja seda reeglina suhu ei panda.
Neljas päev

Viies päev
Teine sukeldumise päev oli rahulikum. Kaks sukeldumist. Esimene King Cruiser vrakk, mis on katamaraani tüüpi suur laev. Teine sukeldumine oli Anemone Reef, mille nimi reedab, mida seal kohata võis. Nägime lisaks anomone dele ka lõvikalu ja skorpionkala ning erinevas suuruses mureene. Mõned neist alles väga pisikesed.
Sukeldumispäevad lõpetamiseks külastasime kohalikku sauna ja sõime suurepärast einet Phuketi kalaturu juures. Sauna puhul on tegemist aurusaunaga, mille auru on lisatud erinevaid taimi. Puhkealal puuduvad seinad ja peakohal on ainult katus. Kohapeal antakse käterätik ja teine rätik, mille saab endale ümber siduda. Muidu saun nagu saun ikka. Väga mõnus. Kolme inimese arve koos 5 õllega oli 600 bahti.
Õhtusöök oli omamoodi kogemus. Eriliseks tegi selle võimalus osta ise erinevaid mereande ja kala ning siis lasta see ära teha kohe seal samas asuvas restoranis. Mereandidest oli valikus praktiliselt kõike: kalad, kalmaar, krevetid, erinevad karbid ja teod. Üks parimaid mereanni õhtusööke, mida olen kogenud.
Kuues päev

Jätkub...
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar