teisipäev, 14. aprill 2015

Kiviktaimla püramiidi - algus


Taimepüramiid (5 astmeline) on mul olnud nüüd juba kaks aastat. Olen seal kasvatanud maitsetaimi, sibulat, maasikaid ja erinevaid suvelilli. Sel talvel tekkis idee, et kevadel rajada püramiidi hoopis midagi püsivamat. Valik langes kiviktaimla kasuks, mis on vähenõudlik ja katab püramiidi kenasti. Minu püramiid asub rõdul ja seal tuleb paratamatult arvestada ka sellega, et üks külg ei saa nii palju päikest kui teised kolm külge. Seega on vaja taimede valik ja paigutus mõelda hoolikalt läbi. Mulle tuleb selles appi minu aiakujundust õppinud väga hea tuttav.
Järgnevate postitustega jagangi teiega kogu protsessi ja arengut sügiseni välja.
Esimene etapp - püramiidi ettevalmistamine
Ma pole oma püramiidi kunagi töödelnud ja nüüd oli selleks viimane aeg. Niiskus ja muld olid töötlemata puidule jätnud juba oma jälje. Selles osas võin nüüd oma kogemusest soovitada, et tasub nii püramiid kui ka näiteks puidust kastid kindlasti puidukaitse vahendiga töödelda. Esmalt võtsin välja vana mulla ja pühkisin harjaga püramiidi puhtaks.

Survepesuri järele ma vajadust ei näinud. Lasin paar päeva kuivada. Siis võtsin tüki liivapaberit ja käisin üle kohad, mis tundusid liiga määrdunud. Peale puhastamist jätsin püramiidi taas päevaks kuivama.

Puidu töötlemiseks valisin looduslikul tunga- ja linaõlil põhineva puiduimmutusvahendi.  Antud vahend peab kirjade järgi vastu ilmastikutingimustele ning ennetab puidusine ja hallituse teket. Kandsin õli peale pintsliga. Tegin seda mitu korda lastes eelmisel kihil imenduda. Kuna puit oli saanud juba kahjustada, siis võttis see protsess rohkem aega, et tulemus jääks enam-vähem talutav. Kokku kulus mul 5-korruselise püramiidi töötlemiseks õli c´1,5 liitrit. Jätsin püramiidi osad paariks päevaks seisma, et siis asuda järgmise etapi juurde, milleks on püramiidi mullaga täitmine.


Õpetuse püramiidi ettevalmistamiseks leiab ka siit: Taimepüramiidi kevadine hooldus


Jätkub...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar